Jeden dzień wakacji
Fot. Grzegorz Drążek

„Jeden dzień wakacji” pełen atrakcji dla ukraińskich dzieciaków

Zwiedzanie Stargardzkiego Centrum Nauki Filary, pokaz magika, pizza, wata cukrowa, bańki i zawody sportowe. A przede wszystkim wspólna radosna i beztroska zabawa dla grupy 40 dzieci, które już od ponad 4 miesięcy są poza domem w Ukrainie.

Wczorajsze wydarzenie zorganizowane było dla dzieci i młodzieży szkolnej, które znalazły się w Stargardzie i okolicy jako uchodźcy z Ukrainy, gdzie od 24 lutego br. trwa inwazja Rosji. Grupa zwiedzała centrum nauki Filary, następnie bawiła się na zielonym terenie przy greckokatolickiej cerkwi nad Iną. Był tam zorganizowany pokaz magika, wspólne zabawy ruchowe, puszczanie baniek, malowanie buziek, poczęstunek. Małym gościom z Ukrainy towarzyszyły mamy oraz stargardzcy wolontariusze, którzy działają na ich rzecz od samego przyjazdu.

Projekt „Jeden dzień wakacji” zrealizowano dzięki programowi grantowemu fundacji Pomaganie krzepi. Jego koordynatorką była Olimpia Janiszewska z Cukrowni Kluczewo, wchodzącej w skład Krajowej Grupy Spożywczej. Jak podkreśla Olimpia Janiszewska, nie byłoby to możliwe bez dużego wsparcia z różnych stron.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi go zrealizować. Dziękuję prezydentowi Stargardu Rafałowi Zającowi, pracownikom SCN Filary, wolontariuszom Barbarze Świątkiewicz, Natalii Ratusznej, Annie Wiktorii, Kindze Frycie i każdemu kto dołożył swoją cegiełkę, by ta impreza mogła się odbyć. Zadowolenie i uśmiechy dzieci były najlepszą nagrodą.

Olimpia Janiszewska, koordynatorka projektu „Jeden dzień wakacji”