Kalina z Kobylanki

Kalina z Kobylanki z grand prix V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych Ziemia Słupska

Na festiwalu w Damnicy pod Słupskiem, wśród 16 zespołów folkowych z całego Pomorza, najlepsza okazała się Kalina z Kobylanki.

16 zespołów z całego Pomorza, stoły uginające się pod ciężarem przysmaków regionalnych, fantastyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, lokalni wystawcy i koncert zespołu Lunove – informuje Centrum Kultury Powiatu Słupskiego, organizator wydarzenia, które miało miejsce 25 czerwca br., w parku przy pałacu w Damnicy (pow. słupski). – Na V Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” ściągnęły tłumy gości z regionu, by powitać wakacje na folkową nutę.

W konkursie zespołów ludowych jury w składzie Dawid Gonciarz, Teresa Czyżewska i Przemysław Sysojew-Osiński przyznało GRAND PRIX Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka zespołowi Kalina z Kobylanki. Kalina istnieje już od 48 lat. W repertuarze ma tradycyjne pieśni ludowe z różnych regionów Polski, przyśpiewki ludowe, piosenki biesiadne i popularne. Wykonuje również piosenki do własnych tekstów, układanych w pierwszych latach jego istnienia przez Leokadię Skorża, następnie przez inne członkinie i członków zespołu. Zespół bardzo dużo koncertuje.

Udało nam się ładnie wystąpić na V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”, a jury oceniło nasz występ bardzo wysoko. Publiczności – myślę, też się podobało. Otrzymaliśmy najwyższą nagrodę Grand Prix festiwalu.

Zespół Kalina

Gratulacje!