Nosowska Zalewski
Kasia Nosowska i Krzysztof Zalewski wystąpili na Stargard Festiwal'22. Fot. materiały SCK

Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski 7 września zaśpiewają w stargardzkim amfiteatrze

Ci ukochani rockowi wokaliści będą gośćmi koncertu „Wiraszko & przyjaciele: dawno temu na amfi…”, którego pomysłodawcą jest Michał Wiraszko – Ambasador Stargardu. To pochodzący ze Stargardu frontman poznańskiej kapeli Muchy, która powstała 20 lat temu, a w jej składzie przed laty był Krzysztof Zalewski.

Głównym organizatorem koncertu w sobotę 7.09.2024 roku (start godzina 18) jest Stargardzkie Centrum Kultury, które właśnie teraz, we wtorkowe południe, ogłosiło jego największe gwiazdy – Katarzynę Nosowską i Krzysztofa Zalewskiego. Wczoraj przekazało informację o pozostałych gościach wydarzenia.

– Największe przeboje Hey, Republiki i Firebirds wybrzmią w stargardzkim amfiteatrze – zapowiadał Maciej Dura-Pomarański, rzecznik Stargardzkiego Centrum Kultury. – Joanna Prykowska, Monika Borzym, Łukasz Drapała, Olek Różanek, Eryka & Przemek Wieleba, a także zespoły Anieli, Feeling Electric i WBiA dołączają do koncertu „Wiraszko & przyjaciele: dawno temu na amfi…”

Wiraszko
SCK

Dziś SCK ogłosiło, że… Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski wystąpią w Stargardzie!
– Znamy pełen skład koncertu „Wiraszko & przyjaciele” – informuje Maciej Dura-Pomarański z SCK. – Największe przeboje Hey, Krzysztofa Zalewskiego, Republiki, Firebirds i zespołu Muchy wybrzmią na stargardzkim amfiteatrze. Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski dołączają do programu koncertu „Wiraszko & przyjaciele: dawno temu na amfi…”. Niekwestionowane gwiazdy tego wieczoru wystąpią na stargardzkim amfiteatrze w specjalnej roli, wykonają m.in. swoje najbardziej ukochane przez publiczność utwory.

INFORMACJA ORGANIZATORÓW:

7 września, na zakończenie lata, na stargardzkim amfiteatrze zaprezentuje się plejada znakomitych artystów, od najsłynniejszych nazwisk polskiej sceny aż po wykonawców lokalnych i debiutujących. Artyści wystąpią na zaproszenie gospodarza wieczoru, ambasadora kultury Stargardu, muzyka znanego z zespołu Muchy i autora tekstów, które śpiewa cała Polska – Michała Wiraszki.

Wieczór otworzą koncerty trzech zespołów. Pierwszy z nich reaktywuje się specjalnie na ten jeden raz. WBiA, bo o nich mowa, to zespół który na przełomie wieków był wizytówką rockowego Stargardu. Feeling Electric z kolei to doświadczeni stargardzcy muzycy w towarzystwie jazzowego mistrza perkusji Jacka Pelca, którzy podczas koncertu zaprezentują autorski, elektryczny jazz.

Zachodniopomorskim i stargardzkim fanom szczególnie bliski powinien być duet Anieli, a to za sprawą Joanny Prykowskiej, autorki niezapomnianego przeboju „Harry” ze szczecińskim zespołem Firebirds. Anieli zadebiutują koncertowo przed stargardzką publicznością i zaprezentują materiał z debiutanckiego albumu „Blask”, na czele z przebojem „Jaśniejącą”.

Joanna Prykowska wystąpi także w koncercie głównym, podobnie jak druga połowa duetu Anieli – Paweł Krawczyk. To Paweł jest autorem największych przebojów grupy Hey w XXI wieku i to właśnie utwory tej popularnej, wywodzącej się ze Szczecina grupy usłyszymy podczas koncertu.

Tego wieczoru wystąpi także Monika Borzym, jedna z najsłynniejszych wokalistek jazzowych w kraju. Monika uświetni cały koncert swoim wsparciem wokalnym, a także przygotowanym specjalnie na ten dzień duetem – przedpremierowym wykonaniem piosenki z nadchodzącego, solowego albumu Wiraszki.

Wśród gości usłyszymy także bliskiego kolegę z czasów licealnych gospodarza wieczoru Łukasza Drapałę. Wokalista znany z występów m.in. na festiwalach w Opolu i przez lata stojący na czele zespołu Chemia powróci do Stargardu również w specjalnej roli. Podobnie zresztą Olek Różanek, utalentowany aktor i wokalista, którego na co dzień można oglądać na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie.

Bardzo symbolicznym momentem koncertu, będzie wspólny występ Eryki i Przemka Wieleby. To międzypokoleniowa sytuacja – Eryka jest jedną z najzdolniejszych wokalistek stargardzkich młodej generacji, jej tata Przemek znakomitym pianistą i pedagogiem.

W amfiteatrze 7.09 zagra też Leszek Biolik. Basista legendarnej Republiki dołączy do zespołu i gości Michała Wiraszki by wspólnie wykonać najbardziej znane utwory z repertuaru właśnie Republiki i Obywatela GC, najważniejszych muzycznych nauczycieli Wiraszki.

TUTAJ można dołączyć do wydarzenia na Facebooku

TUTAJ będzie można nabyć bilety, także w kasie kina SCK, codziennie w godzinach 11:00-20:30.