kibice
Fot. Grzegorz Drążek

Kibicujemy! PGE Spójnia Stargard zagra o piąte kolejne zwycięstwo i piąte miejsce w tabeli

Przed nami wielkie emocje w hali OSiR Stargard. W piątkowy wieczór szósta w tabeli ekstraklasy PGE Spójnia podejmie piątą Legię Warszawa.

To będzie kolejne szlagierowe spotkanie w ekstraklasie koszykarzy z udziałem stargardzkiego klubu. 14 stycznia w Stargardzie PGE Spójnia ograła lidera WKS Śląsk Wrocław. W najbliższy piątek zagra przeciwko klubowi ze stolicy.

Spotkanie PGE Spójni i Legii rozegrane zostanie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji 27 stycznia o godzinie 17.30. Stargardzki zespół zagra o piąte kolejne ligowe zwycięstwo. Pokonał kolejno Rawlplug Sokół Łańcut, Polski Cukier Start Lublin, WKS Śląsk Wrocław, Eneę Abramczyk Astorię Bydgoszcz. Seria zwycięstw wywindowała PGE Spójnię na szóste miejsce w tabeli i pozwoliłą zyskać dwupunktową przewagę nad drużynami plasującymi się na miejscach od ósmego do dziesiątego. Stargardzki klub umocnił się więc w strefie gwarantującej udział w play off.

Najbliższe spotkanie w Stargardzie zdecyduje o tym, kto będzie na piątym miejscu w tabeli. Obecnie plasuje się na nim Legia Warszawa, która ma tyle samo punktów co PGE Spójnia Stargard. Kto wygra więc w piątek, ten będzie piąty w klasyfikacji.

W pierwszej rundzie w Warszawie zwyciężył stargardzki zespół. W trzeciej kolejce pokonał Legię na jej terenie dwoma punktami.