Gramy dla Samuela
Fot Organizatorzy

Kiermasz w parku Chrobrego dla 5-latka ze Stargardu

10 lipca w teatrze letnim w Stargardzie odbędzie się festyn charytatywny i koncert artystów Sceny Art Cafe.

W niedzielę będzie można pomóc Samuelowi ze Stargardu. Pięciolatek cierpi na wiele chorób. Ma nieuleczalną wadę serca, padaczkę, zanik nerwów wzrokowych. Dziecko nie mówi, nie widzi. Także nie chodzi.

W niedzielę będzie można pomóc Samuelowi ze Stargardu. Pięciolatek ma nieuleczalną wadę serca, padaczkę, zanik nerwów wzrokowych. Dziecko nie mówi, nie widzi. Także nie chodzi.

– Największy problem, z jakim mierzy się Samuel to przeraźliwy ból, który niszczy go każdego dnia – czytamy w opisie zbiórki dla Samuela na portalu pomocowym siepomaga.pl (tam można wpłacać pieniądze). – Mięśnie Samuela są tak ponapinane przez spastykę, że jego ciało wyginane jest w każdą stronę kilkadziesiąt razy dziennie.

Samuelowi pomóc ma operacja, na którą został zakwalifikowany. Koszty przerastają możliwości finansowe bliskich Samuela. Proszą oni o wsparcie każdego, kto chciałby pomóc chłopcu. Jak poinformowała dzisiaj pani Małgorzata na swoim profilu fejsbukowym, brakuje jeszcze około 40 tysięcy złotych, by sfinansować zaplanowaną na lipiec operację i rehabilitację po niej.

Pomóc finansowo Samuelowi będzie można podczas festynu charytatywnego w teatrze letnim w parku Chrobrego, w niedzielę 10 lipca. Rozpocznie się on o godzinie 13. Będzie kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie dla Samuela.

Natomiast o godzinie 17 w teatrze letnim wystąpią artyści Sceny Art Cafe ze Stargardu. Tytuł koncertu „To już lato”. Wystąpią Celina Gładysz, Joanna Sabo, Piotr Dolata, Krzysztof Gładysz, Wojciech Gurak, Tony Kanicki, Maciej Szeliga, Piotr Świrepo, Daniel Ziomko. Wstęp bezpłatny.