Zatrzymanie
Fot. KPP Stargard

Kierował choć nie mógł. I to z dwóch powodów!

Do 5 lat więzienia grozi 52-letniemu mieszkańcowi powiatu stargardzkiego. Nietrzeźwy kierował samochodem, mimo że obowiązuje go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca renaulta miał prawie promil alkoholu w organizmie.

– Stargardzcy policjanci w Kobylance zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy renault, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierującym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Jak oświadczył, pił alkohol poprzedniego dnia. Wsiadł za kierownicę bo sądził, że jest trzeźwy.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

– 52-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji – dodaje Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.