Ulica Szczecińska
Do zatrzymania doszło na tym odcinku ulicy Szczecińskiej, Fot. Emilia Chanczewska

Kierował fordem całkiem pijany. Obywatelskie zatrzymanie na ulicy Szczecińskiej

We wtorek rano ulicą Szczecińską jechał ford, którego styl jazdy od razu wzbudził podejrzenie u innego kierującego. Po zatrzymaniu i wezwaniu policji okazało się, że 44-letni kierowca forda miał ponad 3 promile alkoholu.

– Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 9. Stargardzianin jadąc ulicą Szczecińską zauważył samochód marki ford, którego kierujący przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jechał całą szerokością jezdni. W związku z podejrzeniem, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu stargardzianin nie czekając ani chwili zajechał mu drogę. Błyskawicznie unieruchomił pojazd wyciągając kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Mężczyzna powiadomił dyżurnego stargardzkiej komendy, który na miejsce natychmiast wysłał patrol drogówki – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Badanie alkotestem na miejscu zatrzymania wykazało, że kierowca forda ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

– W związku z popełnionym przestępstwem 44-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań – informuje mł. asp. Justyna Siwarska. – Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Takie zachowanie świadków zdarzenia jest godne pochwały, bo nieświadomie każdy z nas bądź naszych bliskich może stanąć na drodze nietrzeźwemu kierowcy, a wtedy skutki mogą być tragiczne. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard