radiowóz kogut
Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Kierował mimo zakazów i po pijanemu

39-latek odpowie przed sądem za złamanie dwóch zakazów prowadzenia pojazdów. Także za to, że kolejny już raz wsiadł za kółko po wypiciu alkoholu.

Policjanci z Posterunku Policji w Ińsku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym mercedes – informuje dziś mł. asp. Dorota Biernikowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się bardzo nerwowo i po zatrzymaniu pojazdu wysiadł i na pieszo zaczął uciekać w kierunku lasu. Po chwili został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informacyjnych okazało, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż ma dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez sąd. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa.

Po sprawdzeniu jego stanu okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego jest nietrzeźwy.

– Nie umiał wytłumaczyć się z nieodpowiedzialnego zachowania – dodaje mł. asp. Dorota Biernikowicz. – Będzie tłumaczył się przed sądem. Odpowie za popełnienie ponownie tego samego przestępstwa, którego górna granica kary wynosi do 5 lat pozbawienia wolności.