naroktester
Narkotester, fot. KPP Stargard

Kierował vw po narkotykach. Przy sobie miał marihuanę i amfetaminę

To jest jak plaga. Po stargardzkich drogach wciąż jeżdżą kierowcy pod wpływem środków odurzających. Drogówka z KPP Stargard właśnie zatrzymała kolejnego.

– Patrol stargardzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. W trakcie czynności 27-letni mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Badanie stanu trzeźwości nie budziło zastrzeżeń, jednak jego nerwowe zachowanie wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Przypuszczenia okazały się słuszne. Badanie testerem wykazało, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków. Jak się później okazało powodem jego zdenerwowania były również środki odurzające, które miał przy sobie. Policjanci ujawnili zawiniątka foliowe, w których był susz roślinny o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla marihuany oraz zawiniątko z zawartością białego proszku. Badanie potwierdziło, że są to narkotyki.

27-latek został zatrzymany i trafił na policyjną komendę, na przeprowadzenie dalszych czynności. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci nieustannie apelują do kierujących, aby nie wsiadali za kółko pod wpływem alkoholu i środków odurzających, bo ich decyzja może przynieść opłakane skutki. Pamiętajmy, że jako uczestnicy ruchu drogowego nie jesteśmy odpowiedzialni jedynie za siebie, ale też za innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard