alfa romeo
pixabay.com

Kierowca alfy romeo był pod wpływem narkotyków i miał je przy sobie. Zatrzymali go policjanci z posterunku w Ińsku

Jak informuje dziś rzecznik KPP Stargard: sierż. szt. Daniel Halejcio, na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Ińsku, jadąc z Linówka do Ińska – w czasie wolnym od służby – zwrócił uwagę na kierującego alfą romeo, który nie zachowywał prostego toru jazdy.

– Wielokrotnie przejeżdżał oś jezdni i wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Wykonywał nagłe i niebezpieczne manewry stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjant widząc tę sytuację powiadomił kierownika Posterunku Policji w Ińsku asp. szt. Krzysztofa Pozorskiego, który będąc również w czasie wolnym od służby natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. Sierż. szt. Daniel Halejcio cały czas poruszał się za alfą romeo szukając okazji do bezpiecznego zatrzymania. Mężczyzna kontynuował jazdę w kierunku Kamiennego Mostu. Tam drogę zablokował mu asp. szt. Krzysztof Pozorski zmuszając kierującego do zatrzymania się. Przypuszczenia stargardzkiego funkcjonariusza okazały się słuszne: wstępne badanie testerem wykazało, że mężczyzna prowadził pod wpływem amfetaminy. Jak się okazało, środki odurzające miał również przy sobie.

Został przez ińskich policjantów zatrzymany.

Swoją postawą dołączył do grona tych policjantów, którzy swoją służbę traktują z wielką powagą. Pokazał tym samym, że policjant reaguje zawsze wtedy, kiedy dochodzi do łamania prawa. Prawdopodobnie zapobiegł też ewentualnemu zdarzeniu drogowemu, w którym mógł wziąć udział kierowca będący pod wpływem narkotyków.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard