alkotest KPP Stargard
KPP Stargard

Kierowca skody napił się alkoholu i chciał odjechać. Zatrzymał go policjant KPP Stargard w cywilu

Stargardzcy policjanci w czasie wolnym od służby często podejmują działania wobec łamiących prawo, m.in. nietrzeźwych kierowców. Taką postawą wykazał się ostatnio policjant KPP Stargard Gracjan Szulik, który będąc w cywilu zatrzymał pijanego kierowcę.

– Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, na jednej ze stargardzkich stacji paliw. Funkcjonariusz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego st. post. Gracjan Szulik będąc w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę siedzącego w samochodzie marki Skoda, który spożywał alkohol – relacjonuje dziś mł. asp. Ewa Majdzińska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Po chwili kierujący uruchomił pojazd i rozpoczął manewr cofania. Policjant natychmiast zareagował – podbiegł do pojazdu, otworzył drzwi, uniemożliwił dalszą jazdę poprzez wyjęcie kluczyków ze stacyjki i wyłączenie silnika. Dzięki zdecydowanej postawie funkcjonariusza nie doszło do dalszej jazdy, która mogłaby zakończyć się tragicznie.

Na miejsce został wezwany patrol drogówki Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, który przejął dalsze czynności. Badanie alkomatem wykazało u 49-letniego kierowcy skody 0,66 promila alkoholu w organizmie (0,33 mg).

– Postawa policjanta jest przykładem odpowiedzialności i czujności, które są niezwykle ważne, także poza służbą. Dzięki jego reakcji z ruchu drogowego został wyeliminowany nietrzeźwy kierujący, stanowiący poważne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu – podkreśla mł. asp. Ewa Majdzińska z KPP Stargard.