Przywitanie wakacji z Klasycznym Stargardem
Fot. Grzegorz Drążek

Klasyczny Park&Ride w Stargardzie. 300 pojazdów na przywitaniu wakacji

9 czerwca w Stargardzie odbyło się wydarzenie dla fanów motoryzacji pod hasłem Przywitanie Wakacji z Klasycznym Stargardem.

Wydarzenie odbyło się na parkingu Park&Ride przy ulicy Barnima. Jak powiedzieli nam organizatorzy z grupy Klasyczny Stargard, w niedzielne popołudnie zjechało tam 300 wyjątkowych pojazdów.

Park&Ride został podzielony na trzy strefy. W jednej oglądać można było AMCARY, czyli amerykańskie samochody. W drugiej były pojazdy z czasów PRL. W trzeciej auta klasyczne do 1993 roku.

Na parkingu przy ulicy Barnima licznie stawili się mieszkańcy, nie tylko Stargardu. Oglądali z bliska pojazdy, zaglądali do środka, robili pamiątkowe zdjęcia z wydarzenia.

Przywitanie wakacji z Klasycznym Stargardem
Fot. Grzegorz Drążek

Kierowcy prezentowanych na wydarzeniu pojazdów mogli podjechać na ściankę, przy której robili zdjęcia swoim pojazdom i sobie. Wśród osób, które przyjechały na Park&Ride pokazać swój pojazd, byli mieszkańcy między innymi Stargardu, regionu stargardzkiego, Szczecina, Wałcza, Nowej Soli.

Podczas wczorajszego wydarzenia swoje nagrody dla właścicieli wybranych pojazdów przyznały firmy Inter Parts i Volswagen Benepol. Ta pierwsza w konkursie elegancji wskazała takie auta jak replika morgana, jeden z mercedesów i jeden z fiatów 126p. Ta druga w swoim konkursie wybrała mustanga z 1965 roku, volkswagena garbusa z 1956 roku i jednego z trabantów. W konkursie Klasycznego Stargardu, w którym mieszkańcy głosowali na stronie wydarzenia, nagrodzony został fiat 126p z 1986 roku, który zebrał 228 lajków. Klasyczny Stargard nagrodził także jaguara i chevroleta camaro. Wczoraj upominek od Klasycznego Stargardu otrzymał także właściciel malucha, który przemierza nim drogi wielu krajów w ramach akcji „Maluchem przez świat”. Od 2019 roku przejechał przez siedemnaście krajów pokonując 230 000 km.

Stargard.News jest patronem medialnym wydarzenia organizowanego przez grupę Klasyczny Stargard. Koordynatorami imprezy motoryzacyjnej są Grzegorz Rybaczuk, Tomasz Rybaczuk, Bartek Wałcerz.

Przywitanie wakacji z Klasycznym Stargardem
Fot. Emilia Chanczewska