Klippan

Klippan Safety Polska rozbudowuje się w Stargardzie

Dwa nowe budynki oraz dodatkowy parking mają do wiosny przyszłego roku powstać przy ulicy Metalowej 15 w Stargardzie. To inwestycja warta ponad 15 milionów złotych.

Klippan Safety Polska jest prężnie rozwijającą się firmą będącą częścią szwedzkiej grupy CalixKlippan Group działającej w obszarze produkcji systemów łóżek, pasów bezpieczeństwa oraz komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów użytkowych i ciężarowych.

– W maju tego roku Zarząd Grupy CalixKlippan AB, do której należy Klippan Safety Polska, podjął długo wyczekiwaną decyzję o rozbudowie naszej stargardzkiej fabryki. Tak oto rozpoczęliśmy proces inwestycji w dwa nowe budynki oraz dodatkowy parking dla pracowników. Prace ruszyły od razu, także z przyjemnością informujemy, że budowa już trwa, co widać gołym okiem – poinformowała dziś stargardzka firma Klippan Safety Polska.

Jeden budynek to dwukondygnacyjny obiekt produkcyjno – biurowo – socjalny, zlokalizowany na tyłach obecnej hali produkcyjnej. Na parterze znajdzie się 900 m kw. powierzchni produkcyjnej oraz pomieszczenia techniczne, a na piętrze – kolejne 900 m kw. – to część socjalna (szatnie, stołówka, zaplecze sanitarne) oraz pomieszczenia biurowe.

Nowe przestrzenie pozwolą na rozładowanie obecnej, zatłoczonej powierzchni socjalnej oraz usunięcie szpetnych kontenerów, służących jako tymczasowe szatnie pracownicze. Umożliwią także lepszą organizację i rozgęszczenie produkcji. Obok tego budynku zlokalizowany będzie także parking na około 80 samochodów.

Drugi budynek zlokalizowany będzie na tyłach hali produkcyjnej Andrenplast Polska i będzie pełnił funkcję magazynową. Powstanie około 1700 m kw. magazynu wysokiego składowania. Pozwoli to w przyszłości na zrezygnowanie z wynajmu zewnętrznej powierzchni magazynowej.

Inwestycję o łącznej wartości ponad 15 milionów złotych realizuje nasz sprawdzony i wieloletni Partner – firma Prime Construction ze Szczecina. Prime przedstawił najlepszą (mimo, że nie najtańszą) ofertę, a od razu po podpisaniu umowy przystąpił do prac projektowych i przygotowawczych.

– Dzięki fachowości, doświadczeniu oraz doskonałej współpracy z władzami Stargardu 10 sierpnia 2023 roku otrzymaliśmy oficjalne pozwolenie na budowę – podkreśla Klippan Safety Polska. – Planowane zakończenie inwestycji to wiosna 2024 roku.

Firma rozważa także rozszerzenie zakresu tej inwestycji o budowę wielkopowierzchniowej instalacji fotowoltaicznej na dachach obecnego i nowo wznoszonych obiektów, co pozwoliłoby między innymi na zastosowanie hybrydowego systemu ogrzewania. Czeka na warunki techniczne dla takiej inwestycji, które wydaje obecny dostawca energii elektrycznej, ENEA.

Nie możemy się już doczekać efektów tej realizacji i zachęcamy do śledzenia postępów w budowie razem z nami!

Klippan Safety Polska

INFORMACJE I ZDJĘCIA: Klippan Safety Polska