zatrzymana pijana
Fot. KPP Stargard

Młoda kobieta za kółkiem miała 2,5 promila! Policjanci ze Stargardu zakończyli jej jazdę

Stargardzka policja znów apeluje o trzeźwość kierujących! 31-letnia kobieta mając 2,5 promila kierowała fordem. Niebezpieczną jazdę w Suchaniu szybko przerwali jej policjanci z KPP Stargard.

– Funkcjonariusze stargardzkiej komendy zatrzymali kierującą fordem, która przez nieodpowiedzialne zachowanie stwarzała zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego – poinformowała dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W trakcie badania kierującej okazało się, że miała 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard