Podnośnik
Fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie

Kolejny nowy pojazd dla stargardzkich strażaków!

Wart ponad milion złotych nośnik kontenerowy trafił do jednostki ratowniczo-gaśniczej w Stargardzie.

W dniu 28 grudnia br. przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie odebrali ciężki nośnik kontenerowy z hakowym urządzeniem załadowczym na podwoziu renault K 6×6 – poinformowała dziś Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Wartość pojazdu to 1 099 989 zł.

To kolejny wóz strażacki, który trafił w ostatnim czasie do JRG Stargard.

Do czego służą strażakom nośniki kontenerowe? Do transportu pożarniczych kontenerów!

Za Wikipedią: kontenery pożarnicze to specjalistyczne kontenery przeznaczone na wyposażenie baz sprzętu specjalistycznego w Państwowej Straży Pożarnej od lat ’80 XX wieku.

Wspomagają kierowanie działaniami ratowniczymi, stanowią czasem logistyczne zabezpieczenie dużych akcji, pozwalają na ich bezpośrednie użycie w działaniach operacyjnych.

Ich zalety można ocenić szczególnie w czasie likwidacji skutków dużych katastrof naturalnych oraz przemysłowych. Często są wykorzystywane podczas ćwiczeń ponadregionalnych i międzynarodowych.

Jakie są źródła finansowania nośnika dla JRG Stargard? To Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Program Modernizacji Państwowej Straży Pożarnej oraz Fundusz Wsparcia PSP.

Stargardzcy strażacy mogą też liczyć na wsparcie miasta.

– Stargard regularnie wspiera naszą komendę. Tylko w tym roku z budżetu miasta do strażaków popłynęło przeszło 430 000 zł. Pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zakupu pojazdów, nowoczesny system łączności, duży agregat prądotwórczy oraz odkurzacz i osuszacz powietrza. Wszystko po to, by w sytuacjach kryzysowych strażacy mogli działać jeszcze sprawniej i szybciej, dbając o bezpieczeństwo stargardzian – podkreśla Urząd Miejski w Stargardzie.