Wystawa w starostwie
Autorka prac, Maria Magdalena Proskurowska, Fot. Jan Balewski

Kolorowo w stargardzkim starostwie

Po bardzo długiej pandemicznej przerwie w Galerii Sztuki im. Jerzego Wąsiewicza w holu starostwa powiatowego przy ulicy Skarbowej 1 znów odbył się wernisaż. Swoje malarstwo wystawiła tam stargardzka artystka malarka Maria Magdalena Proskurowska.

Wystawa nosi tytuł „Kolory w Starostwie” i rzeczywiście zdobi korytarz na parterze tego urzędu pracami w bardzo energetycznych barwach. Są na nich uwiecznione kwiaty, pejzaże, ptaki, pociągi, ale jest także malarstwo abstrakcyjne. To efekty przede wszystkim udziału w plenerach.

To już po raz piąty można oglądać obrazy pani Marii w starostwie. Na co dzień artystka związana jest od lat z Grupą Malarską Malachit działającą w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Oprócz obrazów (oleje, akryle, pastele) tworzy batiki, wycinanki, a ostatnio także witraże. Działa też w Stowarzyszeniu Edukacja – Zdrowie – Aktywność, która dziś po wernisażu zorganizowało w starostwie Konferencję diabetologiczno-kardiologiczną.

Rodowita stargardzianka Maria Magdalena Proskurowska ma za sobą wiele plenerów, wystaw, na koncie ma też nagrody za prace, które przekazuje nieraz na cele charytatywne. Teraz cieszyć oczy mogą nimi petenci odwiedzający starostwo przy ulicy Skarbowej w Stargardzie.

Tekst Emilia Chanczewska