Stargard ulica Składowa
Fot. Grzegorz Drążek

Koniec ruchu wahadłowego przy wiadukcie w Stargardzie. Chodnik i ścieżka rowerowa

Można już jeździć jednocześnie w obu kierunkach ulicą Składową w Stargardzie, na odcinku od skrzyżowania z ul. Podmiejską do wiaduktu.

Nie ma już tymczasowej sygnalizacji świetlnej przy wiadukcie w tym rejonie Stargardu. W związku z budową miejskiego fragmentu obwodnicy północnej miasta, na tym odcinku ulicy Składowej robiona była nowa nawierzchnia jezdni, układano chodnik i wyznaczono ścieżkę rowerową.

Te prace już się zakończyły i znowu można jeździć jednocześnie w obu kierunkach, w stronę wiaduktu i w kierunku ulicy Podmiejskiej. Nowa nawierzchnia jezdni kończy się kawałek przed wiaduktem. Dalej prowadzone będą jeszcze roboty związane z przebudową wiaduktu, w ramach inwestycji PKP PLK.

Cały czas natomiast zamknięty dla ruchu jest krótki odcinek ulicy Podmiejskiej, od strony osiedla Kossaka. Tamtędy nie wjedzie się na skrzyżowanie z ulicą Składową. To oznacza, że trzeba jeździć przez ulicę Podleśną. A tam teraz należy liczyć się z większymi utrudnieniami w ruchu. Przez ulicę Podleśną przebiegać będzie fragment obwodnicy północnej. Prowadzone są więc tam roboty. Między innymi powstaje rondo. Na bieżąco wprowadzane są kolejne zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

– W poniedziałek był tam ruch wahadłowy, kładziona była nawierzchnia jezdni, tworzyły się korki – mówi stargardzianka, która poinformowała nas o utrudnienach w ruchu w tej części Stargardu.