prędkość
Fot. KPP Stargard

KPP Stargard: mandaty po 2500 zł i 15 punktów karnych za jazdę z prędkością 218 i 231 km na godzinę

Policjanci działający w grupie Speed stargardzkiej drogówki prowadzili pomiary prędkości na drodze wojewódzkiej 142 oraz na drodze krajowej nr 10.

– Policjanci działający w grupie Speed pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym – przypomina dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dbając o bezpieczeństwo na drogach wzięli pod lupę kierowców jadących drogą wojewódzką 142 oraz drogą krajową nr 10. Sprawdzali m.in. czy kierowcy stosują się do wyznaczonych limitów prędkości. Okazało się, że nie wszyscy…

Niechlubni rekordziści, których skontrował policyjny wideorejestrator mieli na liczniku 218 i 231 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

– Kierujący zostali ukarani mandatem w wysokości 2500 złotych, a ich konto zasiliło 15 punktów karnych – informuje asp. Justyna Siwarska.

Policja przypomina, że konsekwencje braku wyobraźni na drodze mogą być tragiczne w skutkach.

prędkość
Fot. KPP Stargard

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Nie mogą liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Pamiętajmy, że brak rozsądku i rozwagi na drodze może zakończyć się tragicznie.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard