akcja Znicz
Motocyklowy patrol stargardzkiej drogówki 1 listopada 2023 roku przy cmentarzu w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

KPP Stargard: podsumowanie akcji Znicz 2023

Stargardzka policja w środę 1 listopada 2023 roku zatrzymała kilku piratów drogowych. Kierowali mimo zakazów, będąc pod wpływem alkoholu albo znacznie przekraczając dozwoloną prędkość.

– W czasie trwania akcji „Znicz’’ na terenie powiatu stargardzkiego nie odnotowaliśmy wypadku drogowego, doszło natomiast do kilku niegroźnych kolizji – podsumowuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierującego, który w Dobrzanach kierował volkswagenem mając ponad promil alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jeszcze tego samego dnia patrol stargardzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 43-letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego. Mężczyzna prowadził samochód mając trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd. Ponadto mundurowi zatrzymali 2 osoby, które kierowały nie mając do tego wymaganych uprawnień oraz zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych. W miejscowości Kobylanka patrol zatrzymał do kontroli kierującą samochodem kia, która w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. W związku z tym, że kierująca przekroczyła prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Policjanci KPP Stargard 1 listopada:

  • kierowali ruchem rozładowując zatory,
  • koordynowali działaniami na blokadach dróg,
  • pilnowali porządku na terenie cmentarzy,
  • udzielali porad i wskazówek,
  • przypominali o zasadach bezpieczeństwa,
  • a także zwracali uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym, które w dużej mierze przyczyniają się do groźnych wypadków – przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej.

Pamiętajmy, że ze względu na powroty do domów akcja znicz zakończy się dopiero dzisiaj. Dlatego apelujemy cały czas o rozwagę i ostrożność na drogach. W prowadzonych działaniach funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard