lekarstwa
Fot. Internauta

Ktoś wyrzucił na drogę tabletki i zastrzyki na stwardnienie rozsiane. Straż miejska przyjęła zgłoszenie

Skrajna nieodpowiedzialność! W aptekach i nie tylko przyjmowane są niepotrzebne już czy przeterminowane lekarstwa, jednak ktoś wolał wyrzucić je byle gdzie. Na trasie z Giżynka do Kluczewa pozostawiono silne leki na chorobę neurologiczną SM.

Gdzie zgłaszać takie rzeczy? Pełno lekarstw w tabletkach zastrzykach. Pomóżcie bo jeszcze się komuś coś stanie. Stara droga prowadząca z Giżynka na Kluczewo w krzakach na zakręcie, widać to miejsce z drogi. – napisał do nas w piątek Internauta.

Sprawdziliśmy, że są to leki na SM – stwardnienie rozsiane, nieuleczalną, przewlekłą chorobę układu nerwowego.

lekarstwa
Fot. Internauta

Lekarstwa to odpady niebezpieczne i nie można ich wyrzucać gdzie popadnie. Nie należy ich także wrzucać do zwykłych koszy na śmieci. Powinny trafić do specjalnych pojemników, które są np. w aptekach, przychodniach, szpitalach. Można je też oddawać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Sprawę w piątek po południu przekazaliśmy Straży Miejskiej w Stargardzie. Dziś nadeszła odpowiedź.

– Zawsze zgłoszenia zanieczyszczenie terenu zgłaszane są do właściciela terenu. Jeżeli jest zagrożenie życia i zdrowia zgłaszamy do służb miejskich, by w trybie pilnym i interwencyjnym podjęły działania – wyjaśnia Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie. – Sprawdzimy przekazane zgłoszenie.