Stargard ulica Paderewskiego
Fot. Grzegorz Drążek

Lepsze chodzenie po ulicy Paderewskiego. Nowy chodnik nie na całej długości

Zakończyła się inwestycja w rejonie osiedla Chopina, realizowana w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Stargardzki magistrat poinformował dzisiaj o nowym chodniku wykonanym na ulicy Paderewskiego w Stargardzie.

– Prace obejmowały drogę biegnącą po jednej stronie wzdłuż całej ulicy – od skrzyżowania z ul. S. Moniuszki do skrzyżowania z ul. H. Wieniawskiego – czytamy w informacji miejskich urzędników ze Stargardu. – W ramach inwestycji wykonano chodnik dla pieszych oraz zjazdy na posesje. W sumie okoliczni mieszkańcy mają tam teraz do dyspozycji około 340 m kw. nowej drogi.

Rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Jest zrobiony nowy chodnik i zrobiono nowe zjazdy na posesje, ale nie na całej długości ulicy Paderewskiego. Patrząc od strony ulicy Moniuszki, przy pierwszych dwóch szeregowych budynkach, na długości kilkudziesięciu metrów, pozostał stary chodnik i zjazdy. Stary chodnik jest z płyt, nowy zrobiony kawałek dalej, do ulicy Wieniawskiego, jest z kostki betonowej.

– Po drodze zmieniany był zakres prac – mówią mieszkańcy. – Najpierw plan był taki, żeby zrobić nowy chodnik po obu stronach ulicy. Koszty miały być jednak zbyt duże i zdecydowano, że chodnik robiony będzie po jednej stronie, ale na całej długości. Ostatecznie, zrobiono po jednej nie na całej długości. Ale niech i tak będzie. Chodnik, który został położony przy dwóch pierwszych szeregowcach, chyba już kilkanaście lat temu, jest w dobrym stanie i być może ten nowy szybciej się popsuje niż stary.