kibicują spójni stargardzkiej
Fot. Grzegorz Drążek

Ligowe przywitanie Spójni Stargard ze swoimi kibicami. Przyjadą dobrze nam znani koszykarze

W środę 1 października o godzinie 20 PGE Spójnia rozpocznie swój pierwszy domowy mecz w sezonie 2025/2026 w I lidze koszykarzy. Rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg.

Po porażce kilka dni temu w Pelplinie, stargardzki zespół będzie chciał przed swoimi kibicami odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo.

Kotwica ma za sobą jedno ligowe spotkanie. W pierwszej kolejce I ligi, kiedy PGE Spójnia pauzowała, pokonała na wyjeździe WKK Wrocław. W drugiej serii spotkań kołobrzeski klub miał pauzę.

Ciekawostką środowej rywalizacji w Stargardzie będzie powrót do stargardzkiej hali byłych koszykarzy Spójni. Stargardzcy kibice znowu będą mieli okazję zobaczyć na parkiecie Marcina Dymałę, Wojciecha Frasia, Damiana Pielocha. Dymała i Fraś byli w składzie stargardzkiego zespołu, który wywalczył w 2018 roku awans do ekstraklasy i później jeszcze przez rok grali w Spójni. Pieloch występował w stargardzkim klubie przed awansem do najwyższej ligi.

PGE Spójni Stargard przyjdzie w środę rywalizować w sytuacji zmian we władzach klubu. Wczoraj ze stanowiska prezesa odwołana została Ewelina Świergiel. Nowy prezes jeszcze nie został wybrany. Tymczasowo stanowisko to objął Tadeusz Gutowski, przewodniczący rady nadzorczej Spójni Stargard SSA.

Stargardzki klub przystąpi jutro do gry w niemal całkowicie zmienionym składzie, w porównaniu do poprzedniego, ekstraklasowego sezonu. W PGE Spójni z podstawowego składu pozostał tylko jej kapitan Paweł Kikowski. Nowy jest też sztab trenerski. Stargardzki klub nie zakończył jeszcze budowy składu na ten sezon. Prowadzone są rozmowy w sprawie zatrudnienia jeszcze przynajmniej jednego zawodnika.

  • PGE Spójnia Stargard – Kotwica Port Morski Kołobrzeg
  • Hala OSiR Stargard, ulica Pierwszej Brygady 1
  • Środa, 1 października
  • Godzina 20