Lokalny Klub Rodzinny w Stargardzie podpisanie umowy
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Lokalny Klub Rodzinny będzie w Stargardzie

Urząd Miejski w Stargardzie informuje: W Stargardzie powstanie kolejne miejsce wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi i kobiet w ciąży.

Stargard pod szczęśliwą gwiazdą

Jak poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Stargardzie, umowę w tej sprawie podpisała zastępczyni prezydenta Stargardu Ewa Sowa.

W informacji urzędu miejskiego czytamy, że „Lokalny Klub Rodzinny powstanie przy ul. Wojska Polskiego 21. Na miejscu będzie działał koordynator i dwóch konsultantów. Specjaliści pomogą stargardzianom, którzy borykają się z trudnościami w wychowywaniu małych dzieci lub są zagrożeni wykluczeniem społecznym. Ze wsparcia skorzystają także kobiety w ciąży. W klubie będą m.in. konsultacje psychologiczne, spotkania z prawnikiem, pediatrą i doradcą laktacyjnym, a także zajęcia z fizjoterapeutą i położną.”.

Jak informuje stargardzki magistrat, klub rodzinny ma rozpocząć działalność w przyszłym roku, po tym, jak lokal przy Wojska Polskiego 21 zostanie wyremontowany i dostosowany do takiej działalności.

Projekt zrealizujemy we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Szczecinie. Jego łączna wartość to ponad 1 400 000 zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.

Urząd Miejski w Stargardzie