Sportowe Mikołajki w SP
Fot. SP 3 Stargard

Mikołajki na sportowo w SP 3

Mikołajkowe tory przeszkód, odśnieżanie, rzuty śniegowymi kulami, pakowanie i przenoszenie prezentów, to konkurencje na imprezie, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie.

6 grudnia w szkole podstawowej nr 3 odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna Mikołajki na sportowo. Jej celem było przybliżenie atmosfery nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, a także promocja zdrowia i integracja międzyklasowa.

Impreza zaktywizowała wszystkich uczniów do praktycznego działania i współzawodnictwa
sportowego w rytm świątecznych przebojów.

Uczniowie klas 0 – VI rywalizowali w zawodach sprawnościowych ze swoimi wychowawczyniami w konkurencjach szybkościowych, zwinnościowych i zręcznościowych pod tytułem:

  • Mikołajkowe tory przeszkód,
  • Odśnieżanie,
  • Rzuty śniegowymi kulami,
  • Pakowanie i przenoszenie prezentów.

Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju w Koszykówkę Drużyn Mieszanych. Turniejowi towarzyszyło wiele pozytywnych i sportowych emocji.


Bardzo dobrze układała się współpraca miedzy dziewczętami i chłopcami danej klasy, nie zabrakło rzutów za trzy punkty, które przyprawiały o zachwyt wszystkich kibiców.

Wszyscy dobrze się bawili i poprzez działania praktyczne uczyli się czynności przygotowujących do świąt.

Mikołajkowe spotkanie, to oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który obserwował zmagania dzieci, a następnie rozdał słodkie upominki.

Na koniec odbyła się wspólna zabawa z Mikołajem.