Diler
Zatrzymany diler narkotykowy, Fot. KPP Stargard

Młodzi stargardzianie handlują „dragami”. Policja po kolei ich wyłapuje

Kolejnych trzech amatorów nielegalnych środków odurzających, pochodzących ze stargardzkiego regionu, zostało zatrzymanych przez policjantów. Jeden z nich miał taką ilość, która wskazuje na to, że parał się narkotykową dilerką.

Troje młodych ludzi, dwóch mężczyzn i kobieta, zostało zatrzymanych na noc w policyjnym areszcie. Policjanci znaleźli przy nich narkotyki. Jeden z mężczyzn miał ich bardzo dużo, co wskazuje na to, że był dilerem.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie ustalili, a następnie zatrzymali 27-latka, który miał znaczne ilości środków odurzających – informuje mł.asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Ponadto w miniony wtorek funkcjonariusze stargardzkiej prewencji na osiedlu Tysiąclecia podjęli interwencję wobec 27-letniego mężczyzny, który na widok umundurowanego patrolu zaczął się nerwowo zachowywać. Jego zachowanie zainteresowało mundurowych, którzy w trakcie czynności znaleźli u niego woreczek foliowy z białym proszkiem. Po wstępnych badaniach okazało się, że to amfetamina. Kolejną osobę stargardzka prewencja zatrzymała na ul. Szczecińskiej w Stargardzie. To 22-latka, która miała przy sobie środki odurzające.

Wszystkie te 3 młode zatrzymane osoby noc spędziły w policyjnym areszcie.

Policja przypomina, że za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.