KPP Stargard komenda
KPP Stargard, Fot. Emilia Chanczewska

Można przyjść po pomoc na komendę stargardzkiej policji

W przyszłym tygodniu, w dniach 20-26 lutego 2023 r. będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, a w dniu 22 lutego 2022 r. Dzień Ofiar Przestępstw. Ma to zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Zachodniopomorscy policjanci włączają się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tych dniach każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się do jednostki policji i skorzystać z fachowej pomocy policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz dowiedzieć się więcej o swoich prawach. Szczegółowe informacje dotyczące pełnionych dyżurów znajdują się na stronach internetowych poszczególnych Komend Miejskich i Powiatowych Policji – informuje policja.

W Komendzie Głównej Policji działa Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie pod numerem 800 120 226.

– Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z pomocy w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15, sobota i niedziela w godz. 6-14 – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Pamiętajmy, każdy ma prawo zmienić swoje życie. Widzisz przemoc – zareaguj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, skorzystaj z bezpłatnej informacji w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Policja