Kalina z Kobylanki
Fot. Jan Balewski

Na festiwalu nad Miedwiem wystąpił zespół Kalina, kolekcjonerzy nagród!

Teatr w stodole z Nastazina przeniósł się przed rokiem nad Miedwie. W tym roku plenerowy festiwal sztuk wszelakich odbywa się na Campingu Hania w Morzyczynie, w dniach 3-10 lipca.

TUTAJ nasza zapowiedź z aktualnym programem festiwalu.

W niedzielę w Morzyczynie można było oglądać m.in. śpiewające Chabry ze Stargardu, wystawę niepowtarzalnych prac Jadwigi Sikorskiej ze Stargardu – przerobionych komputerowo fotografii pni drzew (czytaj więcej na stronie arteco.stargard.pl), czy niezwykły talent Andrzeja Wójcika ze Stargardu, który na żywo pokazywał nietypową sztukę snycerską – rzeźbienia w drewnie za pomocą piły spalinowej. Wystawiona też była sztuka malarska w wykonaniu artystów z grupy Malachit, działającej w DKK Stargard.

Gwiazdą był niewątpliwie zespół folklorystyczny Kalina z Kobylanki, który znów wygrał festiwal! Tym razem Wojewódzki Festiwal Pieśni Ludowej w ramach Lata nad Drawą. O poprzednim sukcesie wspominaliśmy TUTAJ.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu teatr Krzywa Scena ze Stargardu wystawił spektakl „Wij” wg Mikołaja Gogola, w reż. Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. Mimo późnej pory publiczność dopisała i nagrodziła aktorów dużymi brawami.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest WOLNY.

Co jeszcze w programie – ZOBACZ!

Emilia Chanczewska