Stargard kampania wyborcza zerwane plakaty Na Grobli
Fot. Czytelnik

Na Grobli w Stargardzie. Zerwał plakaty, wyrzucił, wsiadł do auta i odjechał

Nasz czytelnik poinformował nas o sytuacji, która miała miejsce dzisiejszego popołudnia przy ulicy Na Grobli w Stargardzie. Jak mówi, był świadkiem, jak nieznany mu mężczyzna niszczy plakaty wyborcze jednego z kandydatów.

Sytuacja miała miejsce w pobliżu bramy numer 18 ogrodów działkowych przy ulicy Na Grobli w Stargardzie. Jak mówi czytelnik, mężczyzna w średnim wieku zerwał plakaty wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej i wyrzucił je pośród odpadów przy drodze. Jak dodaje, plakaty wisiały wcześniej przy tej ulicy na latarniach ulicznych.

– To łamanie przepisów prawa, które zabraniają usuwania w czasie kampanii wyborczej legalnie powieszonych materiałów wyborczych – mówi czytelnik. – Facet zerwał plakaty Sławomira Nitrasa i rzucił je przy pojemnikach na śmieci przy drodze.

Czytelnik dodaje, że mężczyzna, który zerwał plakaty wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej, po wyrzuceniu ich wsiadł do samochodu i odjechał.

– Jeszcze bezczelnie się na mnie spojrzał – relacjonuje czytelnik. – Gdybym chwilę wcześniej podjechał w to miejsce, to bym nagrał filmik, jak niszczy on plakaty wyborcze. Ciekawe, kto to taki? Może ktoś związany z inną opcją polityczną? Zapisałem numery rejestracyjne samochodu, którym odjechał ten człowiek. To białe auto na stargardzkich numerach rejestracyjnych.

Czytelnik przesłał nam zdjęcia pokazujące wyrzucone plakaty wyborcze.

– W tym miejscu jest kamera monitoringu, skierowana na śmietniki, to powinno być nagranie tego człowieka, który być może nawet nie wie, że tam jest kamera – uważa czytelnik.