Zatrzymany z narkotykami
Fot. KPP Stargard

Na osiedlu Zachód policja zatrzymała amatora nielegalnej „trawki”

Kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi… wciąż próbują radzić sobie w życiu z pomocą niedozwolonych substancji. Stargardzka policja zatrzymała kolejnych sprawców przestępstw narkotykowych.

– Na terenie stargardzkiego powiatu przestępczość narkotykowa zwalczana jest nieustannie. Najlepszym na to dowodem są kolejne zatrzymania osób posiadających środki odurzające. Wszystko za sprawą intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego zajmujących się właśnie taką przestępczością oraz funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieustannie dążą do zatrzymywania kolejnych sprawców tych przestępstw, czego efekty zauważyć można chociażby w przypadku mieszkanki powiatu stargardzkiego.

Policjanci znaleźli w mieszkaniu 38-latki susz roślinny. Była to marihuana. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona na komendę w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

– Jednak działania policjantów w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej nie ograniczają się tylko do służby kryminalnej. Takie zadania realizują wszyscy funkcjonariusze, w tym również dzielnicowi, którzy wczoraj na osiedlu Zachód w Stargardzie do kontroli zatrzymali 27-latka. Podejrzewany stargardzianin posiadał środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna również został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji – informuje Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Zatrzymani za posiadanie środków odurzających będą odpowiadać przed sądem z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im do 3 lat więzienia.