Ulica Chelmonskiego
Ulica Chełmońskiego, fot. UM w Stargardzie, archiwum

Na ulicy Chełmońskiego w czwartek 2 marca przez kilka godzin nie będzie wody

Jutro od godziny 10 do 14 ma nie być wody na ulicy Chełmońskiego w Stargardzie. W 2023 roku ulica ta doczekać się ma budowy drogi z chodnikiem, odwodnienia i doświetlenia.

– Informujemy, że w dniu 2.03.2023 r., w godzinach od 10 do 14, nastąpią przerwy w dostawie wody dla mieszkańców z ul. Chełmońskiego – informują Wody Miejskie Stargard. – Przyczyną przerwy w dostawie wody będą prace prowadzone na sieci wodociągowej.

Przypomnijmy przy okazji, że ulica Chełmońskiego (łącząca się z Podmiejską) ma być w tym roku przebudowana. Obecnie na części nawierzchni drogi leżą płyty betonowe, większość jest nieutwardzona. Nie ma chodników. W ramach planowanej przez miasto inwestycji wybudowana ma tam być droga z kostki betonowej, z chodnikiem, odwodnieniem. Zamontowane mają zostać dodatkowe trzy latarnie z oprawami LED. Koszt remontu to 2 mln 200 tys. zł – informował 4 miesiące temu Urząd Miejski w Stargardzie.

– W rejonie ul. J. Chełmońskiego budowane są kolejne domy, plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam następne budynki jednorodzinne, szeregowce i bliźniaki. Z roku na rok na tym obszarze będzie przybywało mieszkańców – podkreślają miejscy urzędnicy.