wypadek Szczecińska Lipnik
Fot. Grzegorz Drążek, Stargard.News

Czołowe zderzenie mercedesa i bmw na drodze wjazdowej do Stargardu

W poniedziałek 19 lutego 2024 roku, przed godziną 13, doszło do wypadku drogowego na ulicy Szczecińskiej. Pod Lipnikiem zderzyły się dwa auta. Ruch wahadłowy.

Jak ustalił Stargard.News, mercedes jadący od Lipnika wyprzedzał jadąc po obszarze jezdni wyłączonym z ruchu i czołowo zderzył się z bmw. W autach jechali tylko kierowcy, obaj poszkodowani zabrani zostali do szpitala. Kierowca mercedesa według wstępnych ustaleń ma połamane żebra, kierowca bmw uraz ręki. Obaj trzeźwi.

– Przed godziną 13, w miejscowości Lipnik na ulicy Szczecińskiej kierujący mercedesem, jadący od Lipnika do Stargardu doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym bmw – informuje Stargard.News asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierujący zabrani zostali do szpitala. Obaj trzeźwi.

– Na miejscu działają trzy zastępy straży pożarnej, dwa z JRG Stargard i jeden z Wojskowej Straży Pożarnej 12 BZ – informuje Stargard.News mł. kpt. Krystian Szałański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Zgłoszenie o zdarzeniu mieliśmy o godzinie 12.48.

Są utrudnienia w przejeździe na tym odcinku ulicy Szczecińskiej. Ruch odbywa się wahadłowo.

– Nitka wyjazdowa ze Stargardu, od ronda 15 Południk, do ronda Lipnik zablokowana, samochody stoją – mówi z trasy Krzysztof Żyto z Morzyczyna.

wypadek Szczecińska Lipnik korek
Korek od strony Stargardu, fot. Krzysztof Żyto

Współpraca Emilia Chanczewska