Nad Miedwiem
Fot. UG Kobylanka

Nad Miedwiem był wiosenny przegląd. Wiemy, co ma być zrobione przed sezonem

We wtorek 21 marca 2023 roku, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ekipa z Urzędu Gminy, na czele z panią wójt, zrobiła przegląd nadmiedwiańskiej infrastruktury. Zanim nad Miedwie masowo zjadą turyści, jest sporo do zrobienia.

Wójt gminy Kobylanka Julita Pilecka o wtorkowym przeglądzie nad Miedwiem poinformowała na swoim oficjalnym Facebooku. Napisała, że „inspekcja” dotyczyła całej promenady, amfiteatru i terenów nad Miedwiem.

Sprawdzaliśmy, w jakim stanie są pomosty, elementy małej architektury, urządzenia, sprzęty, ciągi piesze i tereny zielone. Naszym celem było ustalenie, jakie prace trzeba wykonać jeszcze przed sezonem letnim – informuje Julita Pilecka, wójt Gminy Kobylanka. – To naturalne, że po zimie jest zawsze sporo do zrobienia, a część elementów wymaga gruntownego remontu lub nadaje się jedynie do likwidacji. Wiąże się to oczywiście nie tylko z intensywną pracą pracowników komunalnych, ale też nakładami finansowymi, które – gdybyśmy chcieli doprowadzić wszystko do stanu idealnego – byłyby ogromne. Dlatego staramy się co roku poprawić chociaż jakiś fragment, trochę takim systemem „gospodarczym”, bo nie ma możliwości, żeby zrobić wszystko od razu. Szczególnym wyzwaniem jest amfiteatr, w którym przez te kilkanaście lat od wybudowania nie przeprowadzano żadnego poważniejszego remontu. Mam nadzieję, że do sezonu najważniejsze prace zostaną wykonane, a tereny nad Miedwiem zyskają bardziej estetyczny wygląd.

O szczegółowych wynikach i planie naprawczym po wczorajszym przeglądzie promenady na prośbę Stargard.News informuje Iwona Wróbel, kierująca Referatem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Kobylance:

  • Do sezonu planujemy zaimpregnować ławki i molo.
  • Na bieżąco wymieniamy spróchniałe elementy drewniane na pomostach.
  • Przygotowujemy również tereny zielone do sezonu (liście, trzcina, bukszpany itp).
  • Robimy przegląd tablic informacyjnych, które uległy zdewastowaniu.
  • W kwietniu uruchomimy sieć wodociągową.
  • Remont wiaty przy ulicy Jeziornej został zakończony.