Nad Miedwiem
Fot. Emilia Chanczewska

Nowe pomosty do cumowania jachtów nad Miedwiem. Powstaną ze starych… słupów kolejowych

Ciekawostka opublikowana dziś przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.! Do Klubu Żeglarskiego Grot w Wierzchlądzie trafiło sześć słupów sieci trakcyjnej z 1978 r.

Słupy zdemontowane podczas remontu linii Poznań – Szczecin mają zyskać zupełnie nowe życie. Jak informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zostaną one wykorzystane do budowy dwóch pomostów do cumowania jachtów na jeziorze Miedwie. Kolejowa darowizna ma pomóc w organizacji regat oraz szkoleń żeglarskich dla dzieci i dorosłych.

– Kolejarze wiedzą jak ważne jest przekazywanie następnym pokoleniom historii dróg żelaznych, dlatego od lat wspieramy instytucje i organizacje, które dbają o tradycję kolei – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – Materiały, które nie pełnią już swojej roli na sieci zarządzanej przez PLK, służą działaniom związanym z podróżami lub historią kolei. Wysłużony sprzęt zyskuje nawet drugie, czasem zupełnie inne, niekolejowe życie, co widać na przykładzie darowizny dla Klubu Żeglarskiego Grot.

INFORMACJE: PKP PLK