Sąd Rejonowy w Stargardzie, luty
Włamywacz - rozbojarz stanie przed Sądem Rejonowym w Stargardzie, Fot. Emilia Chanczewska

Napadał i kradł telefony, włamał się i okradł mieszkanie. Grozi mu wysoki wyrok

Prokuratura Rejonowa w Stargardzie skierowaniem do sądu aktu oskarżenia zakończyła postępowanie w sprawie 40-latka, który okazał się i włamywaczem i rozbojarzem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

21 czerwca 2022 r. podejrzany, po wyłamaniu zamków i zawiasów w drzwiach wejściowym do jednego ze stargardzkich mieszkań, ukradł z niego m.in. odzież i kosmetyki o łącznej wartości 2 tys. zł oraz tysiąc złotych w gotówce.

– W dniu 3 września 2022 r. podejrzany pod jednym ze stargardzkich sklepów usiłował dokonać rozboju. Grożąc pokrzywdzonej pozbawieniem życia usiłował wyrwać jej z rąk telefon komórkowy o wartości 1200 zł – informuje Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Celu nie osiągnął z uwagi na postawę kobiety.

Podczas zatrzymania złodzieja policjanci znaleźli przy nim telefon komórkowy skradziony dzień wcześniej, 2 września 2022 r.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec złodzieja tymczasowy areszt. Za kratami jest do dziś. Grozi mu wysoki wyrok.

Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Kodeks karny, art. 280, par. 1

– 40-letni podejrzany w przeszłości był już karany sądownie za przestępstwa przeciwko mieniu – dodaje prokurator Alicja Macugowska-Kyszka. – Nie przyznał się do zarzucanych czynów, złożył wyjaśnienia.