Ulica Warowna
Fot. Emilia Chanczewska

Naprawa nierównej nawierzchni ulicy Warownej w Stargardzie

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku od rana na ulicy Warownej działała ekipa firmy Oldróg z Pyrzyc, która zajmuje się naprawą stargardzkich chodników.

Wyrównywana była nierówna kostka brukowa i podsypywana specjalną sypką żywicą, która po deszczu złączyć ma kostki elastyczną masą. Jak tłumaczył nam jeden z pracowników Oldrogu, to lepsze rozwiązane, niż twarde, betonowe wypełnienie, które może się kruszyć.

Prace zleciło miasto.

– Naprawy nawierzchni ulicy Warownej są realizowane na bieżąco. Ostatnio były prowadzone w marcu. Kolejne zaplanowano właśnie na dziś – informuje Stargard.News Piotr Styczewski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – Są to drobne uzupełnienia. W razie potrzeby podjęte będą następne interwencje w tej lokalizacji.

Nasi internauci przekazali informacje, że w wyniku nierównej nawierzchni tej ulicy miało w ostatnich dniach i tygodniach dojść do poważnych wypadków – upadków osób, po których musiały zostać zabrane do szpitala.

– Nie odnaleźliśmy w systemie wezwań do tego typu zdarzeń – informuje Stargard.News Natalia Dorochowicz, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.