wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

Nie otworzyli drogi pod wiaduktem w Stargardzie

Nie będzie dzisiaj otwarcia drogi pod wiaduktem przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady w Stargardzie. Część mieszkańców uważa, że lepiej poczekać jeszcze trochę niż się śpieszyć z robotami.

Zapowiadane przez Urząd Miejski w Stargardzie na 5 sierpnia 2025 roku otwarcie drogi pod wiaduktem przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady w Stargardzie nie nastąpiło i już dzisiaj nie nastąpi. Podczas wizytacji osób odpowiadających za ruch na stargardzkich drogach podjęta została decyzja, że jeszcze trzeba się wstrzymać z otwarciem drogi.

Jak powiedział nam dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie Zbigniew Sowa, wykonawca nie jest na dziś gotowy do otwarcia drogi. Trwa tam jeszcze układanie chodników. Jutro w środku dnia zapadnie kolejna decyzja w sprawie otwarcia drogi pod tym wiaduktem.

Pod naszą dzisiejszą informacją na Facebook/Stargard.News o tym, że droga pod wiaduktem przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady w Stargardzie wciąż pozostaje zamknięta dla ruchu, mieszkańcy komentują ten temat. Powtarzają się opinie, że nie powinno się śpieszyć z otwarciem drogi w sytuacji, kiedy i tak inwestycja kolei na terenie Stargardu trwa już niemal sześć lat.

  • Niech skończą na spokojnie tak jak powinno być, a nie hura. Niech zrobią chodniki oraz barierki zamiast później zajmować pas na dokończenie robót – uważa Przemysław.
  • Dajcie im skończyć spokojnie – napisał Maciej.
  • Zrobić do końca porządnie i dopiero udostępnić dla ruchu – komentuje Artur.
  • Proponuję dać im jeszcze minimum tydzień, żeby nie było później usterek – napisała Krystyna.
  • Dzień w tą, dzień w tamtą co to za różnica w obliczu 6 lat – uważa Magda.
  • Czasami warto poczekać na efekt końcowy – napisała Mariola.
  • Parę dni nic nie zmieni. Będą ich teraz poganiać to będą zaraz poprawki. Dać im czas do piątku spokojnie skończą. Już ma nie padać więc zrobią piaskowanie chodników czy założą barierki. Nie potrzebnie tylko takie szumne zapowiedzi, zawsze trzeba dać sobie zapas czasowy – uważa Ewelina.

Inwestycja PKP PLK na terenie Stargardu, której głównym wykonawcą jest firma Trakcja, dotyczy przebudowy czterech wiaduktów, modernizacji linii kolejowej i remontu peronów na dworcu kolejowym w Stargardzie. Rozpoczęła się jesienią 2019 roku. Na ten moment gotowe są wiadukty, zmodernizowana została linia kolejowa, otwarte są już wyremontowane perony, a z dróg pod wiaduktami tylko ta przy ul. Konopnickiej/Pierwszej Brygady jeszcze nie jest gotowa.