Fisz Emade Tworzywo
SCK

Nie tylko dla boomerów w Stargardzie zagra Fisz Emade Tworzywo

Szykujcie eleganckie mokasynki i czerwone sukienki! Wcale nie macie za mało czasu! Bracia Waglewscy za 5 miesięcy rozbujają stargardzką publiczność podczas pierwszego dnia koncertów w ramach Stargard Festiwal ’23.

Pierwszy ogłoszony został koncertowy pewniak, zespół Kult. Dziś główny organizator święta miasta, Stargardzkie Centrum Kultury, podał kto jeszcze zagra podczas pierwszego dnia Stargard Festiwal ’23. To będzie dzień dla wielu wyjątkowy, bo piątek 23 czerwca, kiedy przypada nie tylko Dzień Ojca, ale i ostatni dzień roku szkolnego 2022/2023! A oprócz Kultu, znanego z energetycznych i długich koncertów, tego dnia w Stargardzie zagra grupa Fisz Emade Tworzywo, czyli bracia Waglewscy – Bartosz i Piotr, synowie Wojtka Waglewskiego, lidera zespołu Voo Voo. Ze sceny popłynie hip-hop z domieszkami, m.in. jazzu i funku.

Z INFORMACJI ORGANIZATORÓW – SCK o Fisz Emade Tworzywo:

Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021 jest 18 utworów, w których nagraniach udział wziął m.in. Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

– Bilety na każdy dzień koncertowy do nabycia w kasie kina SCK oraz online – przypomina Maciej Dura-Pomarański, rzecznik prasowy SCK. – Na Stargard Festiwal ’23 zaprasza prezydent Stargardu i Stargardzkie Centrum Kultury.