GOPS Rynek Staromiejski
Fot. Grzegorz Drążek

Nie tylko stargardzianie mogą zgłaszać się po darmową żywność

Akcja „Żywność dla Potrzebujących” wychodzi poza miasto. Od dzisiaj mogą się zapisywać także mieszkańcy gminy Stargard. Pomoc trafi też do Ukraińców.

Mieszkańcy Stargardu wpisują się na listę osób, które otrzymają żywność w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Warszawskiej 9a. Natomiast mieszkańcy gminy Stargardu zgłaszają się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Rynku Staromiejskim 5.

– Pomoc obejmie więc nie tylko mieszkańców miasta Stargard, ale także gminy – podkreśla Beata Milewska ze stowarzyszenia Misja Dobra Nowina, która organizuje akcję „Żywność dla Potrzebujących”. – Również Ukraińcy będący w trudnej sytuacji materialnej, mieszkający na tym terenie, mogą się zgłaszać po skierowania.

Kryteria kwalifikacji w kwotach netto:

  • 1707,20 zł dla osoby samotnie gospodarujacej
  • 1320 zł na osobę w rodzinie

Po skierowania można się zgłaszać jeszcze dzisiaj, w czwartek i piątek, bo już od 1 sierpnia żywność będzie wydawana potrzebującym

Beata Milewska

Żywność rozdawana będzie wpisanym na listy osobom w Stargardzkim Centrum Kultury, wejście od ulicy Wojska Polskiego. Po darmowe jedzenie będą mogły także się zgłaszać bezdomni. Poniżej harmonogram wydawania żywności.

harmonogram rozdawania zywnosci w stargardzie