Stargard wiadukty
Fot Grzegorz Drążek

Nie tylko wiadukty. W budowie peron 3

Na stacji kolejowej w Stargardzie wybudowano ścianki peronowe i fundamenty pod nowe wiaty. Powstaje przejście pod torami z windami.

W związku z prowadzoną od grudnia 2019 roku inwestycją PKP PLK na terenie Stargardu najczęściej mówi się o przebudowie czterech wiaduktów. Jednak nie tylko to jest robione. Prace trwają na stacji kolejowej. Przedstawiciel PKP PLK opowiedział nam, co zostało zrobione, jakie prace trwają i co jeszcze powstanie.

– Na stacji w Stargardzie postępuje budowa peronu 3 – informuje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Wybudowane są ścianki peronowe oraz fundamenty pod nowe wiaty. W dalszej kolejności na peronie będzie układana antypoślizgowa nawierzchnia wraz ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących.

Jak wyjaśnia Bartosz Pietrzykowski, nowy peron będzie wyższy i szerszy.

– Komfort oczekiwania na pociąg poprawią nowe wiaty i ławki – dodaje przedstawiciel PKP PLK. – Jaśniejsze LED-owe oświetlenie zapewnia bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację podróżnym ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy.

Na stacji kolejowej w Stargardzie powstaje nowe przejście pod torami. Poprowadzi ono z jednej strony na perony, a z drugiej na teren Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ulicy Towarowej.

Będzie ono wyposażone w windy, dzięki czemu stacja w Stargardzie będzie dostępniejsza dla wszystkich pasażerów, również tych o ograniczonych możliwościach poruszania się

Bartosz Pietrzykowski, PKP PLK

Jak informuje PKP PLK, zasadnicze prace, zarówno na stacji kolejowej, jak i wiaduktach na terenie Stargardu, mają się zakończyć do końca 2023 roku. Wykonawcą prac jest firma Trakcja.