Elżbieta Dybowska
Elżbieta Dybowska miała 62 lata, fot. archiwum redakcji

Nie żyje Elżbieta Dybowska, znana stargardzka przedsiębiorczyni, społeczniczka, była radna

Bardzo smutna wiadomość dotarła dziś przed południem do naszej redakcji. W wyniku ciężkiej choroby zmarła Elżbieta Dybowska ze Stargardu, znana z aktywnej działalności na rzecz miasta.

Elżbieta Dybowska, razem z mężem Krzysztofem, zasiadała w Radzie Miejskiej w Stargardzie VII kadencji (2014-2018). Wspólnie prowadzili na Facebooku stronę Warto Wiedzieć Elżbieta i Krzysztof Dybowscy Stargard w Moim Sercu, na której zabierali głos w różnych miejskich sprawach. Organizowali społeczne akcje, np. sprzątania rzeki Iny.

A przede wszystkim Elżbieta Dybowska była aktywną przedsiębiorczynią. M.in. prowadziła przed laty duży sklep z odzieżą przy ulicy Piłsudskiego (na poniższym zdjęciu). Wspólnie z mężem Krzysztofem Dybowskim doprowadzili do gruntownej modernizacji stargardzkich zabytkowych obiektów, po kinie Panorama przy ulicy Ochronnej 9 (obecny Pałac Panorama) oraz po byłym pogotowiu ratunkowym, przy Czarnieckiego 30 (obecnie to biurowiec Kamienica Czarnieckiego).

Elżbieta Dybowska
Elżbieta Dybowska, fot. Emilia Chanczewska, archiwum

W ostatnim czasie Elżbieta Dybowska wycofała się z życia publicznego miasta. 5 października br. na swoim Facebooku zamieściła poruszający wpis: „Witajcie Kochani. Przepraszam, że nie przyjmowałam zaproszeń na ciekawe wydarzenia i brak aktywności na FB. Niestety od 1,5 roku wpadłam w otchłań choroby nowotworowej, strachu, smutku i zwątpienia oraz znalezienia sił na walkę. Zamknęłam się w swoim odizolowanym świecie. Teraz pomału otwieram się na ŻYCIE. Diagnozujcie się niezależnie od wieku bo epidemia nowotworów jest już faktem.”

Niestety, ciężka choroba sprawiła, że Elżbieta Dybowska zmarła dziś, w środę 29.11.2023 r. Jak poinformował dziś wieczorem Krzysztof Dybowski, ostatnie pożegnanie będzie w sobotę 2 grudnia br. O godzinie 11 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe na starym cmentarzu przy ulicy Kościuszki.

nekrolog
ZP HADES

Mężowi Krzysztofowi, córce, synom oraz wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia.