Kontrola policji
Fot. KPP Stargard

Nietrzeźwy 39-latek bez prawa jazdy kierował oplem

39-letni mężczyzna został przyłapany przez funkcjonariuszy z posterunku policji w Dobrzanach na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

– Dobrzańscy policjanci na ulicy Jana Pawła II zatrzymali do kontroli kierującego oplem vectrą, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy – relacjonuje mł asp. Justyna Siwarska. – Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były zasadne. Badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 39-letni mieszkaniec Recza nie ma nawet prawa jazdy.

– Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował – dodaje Justyna Siwarska. – Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

39-latkowi za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

– Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie, czyli jazdę samochodem bez uprawnień- wyjaśnia mł asp. Justyna Siwarska.