ścieżka
Interwencja na ścieżce rowerowej w Zieleniewie miała miejsce w niedzielę 21 maja 2023 roku, po godzinie 18, fot. Emilia Chanczewska

Nietrzeźwy spadł z roweru na nadmiedwiańskiej ścieżce

Wczoraj medycy z pogotowia ratunkowego i stargardzcy policjanci interweniowali w Zieleniewie. Do szpitala trafił stamtąd pijany rowerzysta.

W niedzielę po godzinie 18 do Zieleniewa przyjechał policyjny patrol i zespół ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego. Działali na nadmiedwiańskiej ścieżce rowerowej.

Jak ustaliliśmy, nieśli pomoc mężczyźnie, który spadł z roweru i leżał na ziemi. Inni przejeżdżający tamtędy rowerzyści nie pozostali obojętni i wezwali służby.

ścieżka
Fot. Emilia Chanczewska

Jak się okazuje, rowerzysta był nietrzeźwy.

– Wezwanie dotyczyło około 50-letniego rowerzysty leżącego przy drodze – informuje Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Nie miał widocznych obrażeń. Został przetransportowany do szpitala.

Natomiast już dziś, w poniedziałek 22 maja 2023 roku, przed godziną 10, patrol stargardzkiej policji także zajmował się osobami pijącymi alkohol. Interweniował wobec „rezydentów” spod Centrum Handlowego Zodiak na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie.