Wiadukt Bogusława IV
Fot. Emilia Chanczewska

Nocna jazda po Stargardzie z jeszcze większymi utrudnieniami

PKP PLK zapowiadają dodatkowe utrudnienia w ruchu w Stargardzie w nocy z 7 na 8 października. Ruch pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV będzie sterowany ręcznie.

W piątek o godzinie 22 zacznie obowiązywać tymczasowa zmiana organizacji ruchu pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Potrwa ona do godziny 5 w sobotę.

– W związku z wykonywanymi robotami na wiadukcie nad ulicą Bogusława IV w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla przejeżdżających samochodów, zostanie wprowadzone ręczne kierowanie ruchem – informuje Bartosz Pietrzykowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. – Zakres robót wymaga wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji komunikacji, którą wykonawca uzgodnił z zarządcą drogi.

Zalecany jest objazd drogą pod wiaduktem w centrum miasta, łączącym ulice Wyszyńskiego i Szczecińską. Przedstawiciele PKP PLK przypominają jednak kerowcom, że wysokość skrajni drogi pod tym wiaduktem wynosi 3,2 m.

– Objazd dla pojazdów powyżej 3,2 m zalecany ulicami Kościuszki, Spokojną, Most Kamienny, DW 106 (Broniewskiego) do centrum, tak samo dla relacji przeciwnej – informuje Bartosz Pietrzykowski. – Ruch tranzytowy skierowany objazdem przez obwodnicę w ciągu S10 oraz DW 106.