MAH Stargard
Fot. Emilia Chanczewska

Nowa wystawa w Muzeum! Bohaterką jest gotycka królowa

W piątek 19 sierpnia 2022 r., o godzinie 17, w gmachu głównym Muzeum Archeologiczno-Historycznego przy Rynku Staromiejskim 3, rozpocznie się wernisaż wystawy „Ecclesia Sanctae Mariae. 730 lat Kościoła Mariackiego w Stargardzie”.

Wystawa ta jest częścią obchodów 730-lecia zabytkowej stargardzkiej kolegiaty. Rozpoczynają się dzień wcześniej, 18 sierpnia, wystawą w kościele:

W czwartek w kolegiacie otwarta będzie wystawa. Swoje prace pokażą zdolni podopieczni grafika Ryszarda Balonia

Autorzy wystawy w muzeum zapowiadają wiele niespodzianek, jakie czekają na otwarciu i na samej wystawie.

Autorem, kuratorem wystawy jest Piotr Tarnawski, historyk z Działu Historii i Badań nad Społecznością Lokalną Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

Pamiętajcie, że muzealni historycy w pocie czoła „budują” dla Was nową wystawę czasową. Będzie ona w całości poświęcona… KRÓLOWEJ stargardzkiej architektury – napisali dziś na swoim Facebooku stargardzcy muzealnicy.

Wernisaż wystawy „Ecclesia Sanctae Mariae. 730 lat Kościoła Mariackiego w Stargardzie” odbędzie się w piątek, 19 sierpnia 2022 r. o godzinie 17, w gmachu głównym muzeum przy Rynku Staromiejskim 3. Na piątkowe otwarcie wystawy wstęp jest wolny. Do stargardzkiego muzeum za darmo wchodzić można w każdy czwartek.