Stargard przystanek MPK Kazimierza Wielkiego
Fot. Grzegorz Drążek

Nowość na Starym Mieście w Stargardzie. Elektroniczne tablice informacji pasażerskiej

Kolejne dwa przystanki w Stargardzie zyskały elektroniczne tablice systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Od dzisiaj tablice takie działają przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

Chodzi o dwa przystanki na Starym Mieście: Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Wielkiego – Ratusz.

Dzisiaj Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie przesłałą nam informację na ten temat.

– Na dwóch przystankach na stargardzkiej Starówce pojawiło się kolejne udogodnienie dla pasażerów – informuje miejski przewoźnik. – W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy elektroniczne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Urządzenia pojawiły się na przystanku Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Wielkiego – Ratusz. Dzięki zamontowanym tablicom pasażerowie mogą szybko i wygodnie sprawdzić za ile zaplanowany jest odjazd ich autobusu.

MPK podkreśla, że tablice są zintegrowane z systemem GPS, dzięki czemu wyświetlany jest na nich rzeczywisty czas przyjazdu autobusów.

Na tablicy będą mogły być prezentowane również informacje przydatne pasażerom, na przykład o objazdach czy zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej.

MPK Stargard
Stargard przystanek MPK Kazimierza Wielkiego
Fot. Grzegorz Drążek

To kolejne dwa przystanki w Stargardzie z tablicami systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Wcześniej uruchomione zostały na przystankach przy ulicy Szczecińskiej, w pobliżu placu Zgody, na ul. Czarnieckiego, przy placu Wolności, na ulicy Staszica, przy I Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie.