Damian Niedojad
Damian Niedojad. Fot. Facebook/KP Błęjitni Stargard

O wyniku meczu Błękitnych zadecydował gol w doliczonym czasie

W czternastej kolejce spotkań grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali u siebie z Polonią Środa Wielkopolska 1:2.

Sobotni mecz na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie był pojedynkiem dwóch klubów plasujących się w górnej połówce tabeli. Przed spotkaniem Błękitni mieli dwa punkty mniej niż ich rywal. Była więc szansa, by wyprzedzić Polonię w tabeli.

Pierwszego gola strzelili dzisiaj goście. W 13 minucie do siatki Błękitnych trafił Jędrzej Drame, którego nie upilnowali obrońcy gospodarzy po dośrodkowaniu piłki w pole karne. Gospodarze odpowiedzieli golem w 31 minucie, autorstwa Damiana Niedojada, który wykorzystał podanie z lewej strony boiska uderzając na tyle mocno, że piłka nieznacznie minęła linię bramkową zanim chwycił ją bramkarz gości. Po pierwszej połowie był remis 1:1.

W drugiej połowie padł jeden gol, który został strzelony w doliczonym czasie. W 91 minucie, najpierw po błędzie przy wyprowadzeniu piłki, następnie po niewłaściwym ustawieniu w polu karnym obrońców, bramkę, która zapewniła zwycięstwo Polonii, strzelił Mikołaj Witkowski.

Stargardzki zespół nie tylko więc nie wyprzedził Polonii Środa Wielkopolska w tabeli, ale i nie zachował dystansu dwóch punktów. Po dzisiejszej porażce mają pięć punktó mniej niż Polonia. Błękitni mają sześć zwycięstw, pięć remisów, trzy porażki. W kolejnym spotkaniu zagrają 5 listopada na wyjeździe przeciwko Pogoni Nowe Skalmierzyce.