A To My

Od dekady grają dla nas! Teatr A-To-My z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie

Na scenie Klubu Wojskowego odbył się jubileuszowy występ teatru A-To-My z UTW Stargard.

Nagrodzeni brawami, obsypani kwiatami i prezentami zostali aktorzy seniorzy z teatru A-To-My, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie. Piątkowy (10.06.2022 r.) komediowy spektakl „Baba Szanel”, zagrany na scenie Klubu Wojskowego 12BZ, zwieńczył obchody jubileuszu 10-lecia tej grupy. A-To-My zagrały tam cykl przedstawień, które cieszyły się powodzeniem wśród mieszkańców. Zaledwie kilku, które mają w swoim bogatym dorobku.

Wielkie uznanie dla was za to, że potraficie zapamiętać te wszystkie teksty, to nie jest łatwa sprawa – mówił Stanisław Bartosik, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie na obchodach jubileuszu. – Z okazji 10-lecia chcę wam serdecznie pogratulować tej wspaniałej, bardzo trudnej pracy i tylu zagranych sztuk. To jest wielkie osiągnięcie. Do całego zespołu kieruję wielkie uznanie. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się jeszcze długo i dobrze układała.

UTW przyznał symboliczne medale 3 dukaty mądrości. Otrzymali je aktorka i liderka teatru Bożena Sekuła, reżyser Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz oraz Augustyn Maćkowiak, kierownik Klubu Wojskowego.

Na zakończenie obchodów jubileuszu przygotowany został film, podsumowujący dekadę działalności. Były na nim fragmenty sztuk, zdjęcia, artykuły, wspomnienia aktorów.

Teatr prowadzi reżyser Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz ze Szczecina, która często w przedstawieniach łączy jego siły z teatrami Krzywa Scena z SCK oraz Emigatis z MDK. Obsługą filmową, fotograficzną, a także pomocą w scenografii służą Jadwiga i Czesław Sikorscy z UTW Stargard.

Obecnie grupa A-To-My, to jedna z jej inicjatorek Zofia Strachocka, Weronika Rybińska, małżeństwo Bożena Sekuła-Donorowicz i Henryk Donorowicz, Helena Pakulak, Daniela Nelska. W starszych sztukach zobaczyć można jeszcze także Jagodę Zając i Bronisławę Dąbrowską. Wcześniej w teatrze A-To-My grali także m.in. Stanisława Połatyńska, Wanda Frankowska, Rajmund Keszka.

A już niebawem, na początku lipca, oglądać będzie ich można na festiwalu teatralnym, który odbędzie się na Campingu Hania nad Miedwiem.

Emilia Chanczewska