Nowe łóżka na chirurgii
Fot. Emilia Chanczewska

Na chirurgii szpitala w Stargardzie są nowe, elektryczne łóżka

W poniedziałek 3 października 2022 roku, na Oddział Chirurgii Ogólnej Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Wojska Polskiego 27 w Stargardzie, zostało dostarczonych 9 elektrycznych łóżek szpitalnych z materacami, które będą tam użytkowane od dziś, wtorku 4 października.

Nowe, nowoczesne łóżka elektryczne warte są w sumie ponad 100 000 złotych.

Zakup został sfinansowany z dotacji udzielonej przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – informuje Stargard.News Rafał Dziubek, kierownik ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w stargardzkim szpitalu. – Są to łóżka wysokiej jakości z 2022 roku. Koszt jednego z nich to 11 880 zł brutto. Ich ergonomiczna konstrukcja z pewnością spowoduje podniesienie standardu udzielnych świadczeń na rzecz pacjentów hospitalizowanych w tutejszym oddziale chirurgicznym, a jednocześnie ułatwiające pracę personelowi medycznemu.

Według producenta, „łóżko szpitalne SV2 to doskonałe połączenie formy i funkcjonalności, zapewniające lepsze samopoczucie i komfort pacjentom, a jednocześnie ułatwiające pracę personelowi medycznemu.”

Łóżko SV2 ma:

  • ruchomy zagłówek
  • zintegrowane panele sterowania
  • podwójną autoregresję
  • zawsze włączone podświetlenie
  • piąte koło
  • składane poręcze boczne

Bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu – podkreśla Rafał Dziubek z Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie.