kapsułki
pixabay.com

Okradał dyskonty w Stargardzie, Morzyczynie, Kobylance. Wpadł po tym, jak próbował ukraść kapsułki do zmywarki

Zakończyła się sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie. Jest akt oskarżenia wobec sprawcy kradzieży rozbójniczej i 7 innych kradzieży. Przyznał się do winy. Jest recydywistą – był już wielokrotnie karany.

– Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa kradzieży rozbójniczej w dniu 18 września 2023 r., w jednym z dyskontów w Stargardzie – informuje prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Sprawca, znajdując się na sali sprzedażowej, umieścił w śmietniku przy wejściu do sklepu 3 opakowania kapsułek do zmywarki, następnie przekroczył linię kas, wrócił do wejścia, wyjął worek z ukrytymi opakowaniami kapsułek i udał się kierunku wyjścia. Pracownica sklepu usiłowała uniemożliwić mu ucieczkę, jednak sprawca użył wobec niej siły popychając ją, w wyniku czego upadła na podłogę, doznając urazu kolana. Sprawca, kontynuując ucieczkę, porzucił skradzione przedmioty na terenie sklepu.

Na skutek sprawnego działania stargardzkiej policji jeszcze tego samego dnia złodziej został zatrzymany.

– Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie, które było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu – dodaje prokurator Piotr Wieczorkiewicz. – W toku śledztwa ustalono, że podejrzany dopuścił się także siedmiu innych kradzieży, których dokonywał w dyskontach na terenie Stargardu, Morzyczyna i Kobylanki, zabierając artykuły spożywcze i chemiczne o łącznej wartości 1424 zł.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Był uprzednio wielokrotnie karany. Zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

Za zarzuconą oskarżonemu kradzież rozbójniczą grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, zaś kradzież jest zagrożona karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W wypadku działania w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.