park ride
Fot. Grzegorz Drążek

Park&Ride pierwszego dnia niemal pusty. Siedemnaście aut, jeden autokar, zero rowerów

Pierwszego dnia działalności nowego, dużego parkingu w rejonie centrum Stargardu niemal wszystkie miejsca są wolne. Potrzeba czasu, żeby stargardzianie zaczęli korzystać z Park&Ride.

Byliśmy dzisiaj w południe na nowym, bezpłatnym parkingu przy ulicy Barnima w Stargardzie, w pobliżu dworca kolejowego. To parking w systemie Park&Ride. Ma zachęcać mieszkańców do pozostawiania tam pojazdów i przesiadania się na transport zbiorowy. Parking został otwarty dzisiaj. Pierwszego dnia jest niemal pusty.

Na nowym parkingu jest miejsce dla 300 aut osobowych. Podczas naszej wizyty zaparkowanych było 17 samochodów. Wszystkie na pierwszej części parkingu, patrząc od strony centrum miasta. Na kolejnych kilku częściach parkingu, w stronę ulicy Bogusława IV nie było ani jednego auta osobowego.

Na części przeznaczonej dla autokarów stał jeden pojazd. Pod wiatą ze stojakami na rowery nie było ani jednego jednośladu.

– Na początku jest tu pusto, ale na pewno ten parking zacznie się zapełniać – komentował jeden z kierowców, którego spotkaliśmy na parkingu Park&Ride. – Od strony ulicy Wyszyńskiego będą parkować osoby, któe mają coś do załatwienia w centrum. A tam dalej pewnie te, które będą coś załatwiać w urzędach, które są za parkiem 3 Maja.

Na nowym parkingu jest stacja ładowania poazdów elektrycznych, punkt na nieczystości dla autobusów i kamperów, kompresory do pompowania, odkurzacz. Jest także defibrylator.